AKTİVİTELER

Türkiye’nin eşsiz tabiat parklarından birisi olan Abant Gölü, dinlenmek ve doğanın tadını çıkarmak isteyenlere Dört Mevsim boyunca ev sahipliği yapmaktadır. Abant Gölü Tabiat Parkı ve Göl Çevresi yanı sıra; Abant Palace Otel bünyesinde de keyifli dakikalar geçirebileceğiniz sayısız aktivite siz ve sevdiklerinizi beklemektedir.


ABANT PALACE OTEL VE ABANT BÖLGESİ AKTİVİTELER

ABANT PALACE OTEL AKTİVİTELERİ

Otelde konaklayan misafirlerimiz bireysel veya grup olarak dış alan aktivitelerinden ( paintball, binicilik veya atlı gezi turları, yoga, safari turları, trekking, ATV turları, rafting, kano,) ücretli olarak faydalanabilmektedir. Rezervasyon veya fiyat bilgisi için hizmet sağlayıcı firma ile iletişime geçilmesi konusunda resepsiyon yetkililerimiz sizlere yardımcı olacaktır.

Otel içerisinde ücretli olarak faydalanılabilecek diğer aktivitelerimiz:

ABANT PALACE OTEL AKTİVİTELERİ

Mudurnu'nun 18 km. kuzeydoğusunda, E-5 uluslararası karayoluna 22 km. mesafede, 1328 metre yükseklikte yer alan Abant Tabiat Parkı, 127 hektarlık göl yüzeyiyle birlikte toplam 1196,5 m2 yüzölçümü alana sahiptir. Karayolu ulaşımı açısından Bolu İli elverişli bir ulaşım ağına sahiptir. Abant Gölü Tabiat Parkı'na Ankara - İstanbul D-100 Karayolu'nun 203 km. sinden, Ömerler Köyü sapağından ayrılan 22 km. lik asfalt yol ile ulaşılmaktadır. Park Alanı; Bolu'ya 33, Ankara'ya 225, İstanbul'a 258, Düzce'ye ise 60 km. uzaklıktadır. Abant Gölü; Abant Dağları üzerinde oluşmuş bir krater ve birikinti gölüdür. Abant Tabiat Parkı Göl Çevresi, çam, köknar, kayın, meşe, kestane, gürgen, kavak, yabanıl meyve ağaçlarından oluşan zengin bir bitki örtüsüne sahiptir. Fauna bakımından da zengin olan bölgede endemik bir tür olan ve dünyada şimdiye kadar başka bir yerde kaydı bulunmayan “küçük taraklı semender” bulunmaktadır. “Abant Fındık Faresi” ve “Abant Alası” yöreye özgü endemik türlerdir. Göl çevresi su samurları için, yöre ormanları da bir çok yabani hayvan ve kızıl geyikler için uygun bir yaşam alanına sahiptir.

Abant Gölü Tabiat Parkı insanların eğlenmesine, dinlenmesine ve kısa süreli tatil yapmasına, ayrıca bilimsel ve eğitsel amaçlı çalışmalara olanak veren, orman dağ ve göl peyzajlarının bütünleştiği doğal kaynak değerlerinin yanında konaklama tesisleri, çadırlı kamp ve günübirlik kullanım alanları ve yaylalarıyla rekreasyonel kullanım taleplerini karşılayacak kültürel kaynak değerlerine sahiptir.

Bölge’nin Beş Yıldızlı Otellerinden birisi olan Abant Palace Otel’imizde keyifli ve kaliteli bir konaklamanın yanı sıra Abant Gölü’nün huzur veren doğasının, tertemiz dağ havasının ve gökyüzünü yansıtan göl manzarasının tadını çıkarabilirsiniz.

AKTİVİTELER

Bolu Abant Gölü; Türkiye’nin eşsiz tabiat parklarından birisidir. İnsana her zaman huzur veren doğası sayesinde dinlenmek ve doğa ile içiçe olmak isteyenlerin ilk tercihidir. Dört Mevsim doğal güzellik sunan Abant Gölü ve çevresinde yapılabilecekler için önerilerimiz:


ABANT PALACE OTEL VE ABANT BÖLGESİ AKTİVİTELER

7 GÖLLER

Yedigöller Milli Parkı; Bolu’nun Yığılca ve Mengen ilçeleri arasında yeralan ve yaklaşık 2000 hektarlık alana yayılmış olan bir göller yöresidir. Doğanın bütün renklerini görebileceğiniz bu milli park, aynı zamanda Büyükgöl gibi içerisinde tatlı su balığı türlerinin de yaşadığı irili ufaklı göllere sahiptir. Abant Palace Otelimize sadece 75 km uzaklıkta olan Yedigöller Milli Parkı’na gitmek için Mengen istikametinde ilerlemeniz ve yol üzerindeki tabelaları takip etmeniz yeterlidir.

7 adet göle ev sahipliği yapan ve doğal güzelliği ile dikkatleri üzerine çeken bölge, 100’ün üstünde farklı kuş türüne de ev sahipliği yapmaktadır.

  • Seringöl
  • Büyükgöl
  • Nazlıgöl
  • Deringöl
  • Küçükgöl
  • Sazlıgöl
  • İncegöl

GÖLCÜK TABİAT PARKI

Bolu’daki göller ve Batı Karadeniz’in gölleri içinde en büyüğü olan Seben Gölü; Bolu gezi rehberinizde olması gereken önemli tabiat güzelliklerinden birisidir. Abant Palace Otelimize 74 km uzaklıkta bulunan Seben Gölü; çevresinde ormanları ve mağaraları barındırmakta; Frigyalılar’dan kalma bir çok kalıntıya da ev sahipliği yapmaktadır. Seben Gölü’nde kano ve tekne turuna çıkabilir, dilerseniz olta balıkçılığı aktivitelerine katılabilirsiniz. Gölü çevreleyen tarihi kaya evleri, yaylalar ve mağaralar fotoğrafçıların ilgisini çekmektedir.Abant ve Yedigöller’den sonra Bolu’nun en bilindik doğal güzelliklerinden birisi olan Gölcük Tabiat Parkı, diğer iki yere göre daha sakin konumdadır ve Abant Palace Otelimize sadece 45 km uzaklıktadır. Gölcük Gölü, yapay bir göl olmasına rağmen muhteşem bir manzaraya sahiptir ve profesyonel fotoğrafçıların da en çok tercih ettiği noktalardan bir tanesidir. Yaz aylarında çok daha etkileyici bir görüntüye sahip olan Gölcük Gölü, çam ağaçları ile çevrelenmiş olarak yeşilin farklı tonlarını da bünyesinde barındırmaktadır. Çevresinde; çam, göknar, kayın, gürgen ve karışık türde ağaç türleri ile bezenmiş olup görüntüsü ziyaretçilerini büyülemektedir. Göl ve çevresi Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından tabiat parkı olarak koruma altına alınmıştır. Göl; dinlenmek, fotoğraf çekmek, belirli dönemlerde sportif olta balıkçılığı, bisiklet turu ve piknik yapmak amacıyla yıl boyunca ziyaretçilere açıktır.

SEBEN GÖLÜ

Bolu’daki göller ve Batı Karadeniz’in gölleri içinde en büyüğü olan Seben Gölü; Bolu gezi rehberinizde olması gereken önemli tabiat güzelliklerinden birisidir. Abant Palace Otelimize 74 km uzaklıkta bulunan Seben Gölü; çevresinde ormanları ve mağaraları barındırmakta; Frigyalılar’dan kalma bir çok kalıntıya da ev sahipliği yapmaktadır. Seben Gölü’nde kano ve tekne turuna çıkabilir, dilerseniz olta balıkçılığı aktivitelerine katılabilirsiniz. Gölü çevreleyen tarihi kaya evleri, yaylalar ve mağaralar fotoğrafçıların ilgisini çekmektedir.

BOLU MÜZESİ

Bolu Şehir Merkezi’nde yer alan ve şehrin geçmişine adeta ışık tutan Bolu Müzesi’nde madeni el işleri, işlemeler, dokumalar, dini eserler ve silah koleksiyonlarını yakından görebilirsiniz.

Tam tamına 17.058 esere ev sahipliği yapan Bolu Müzesi’ni rehber eşliğinde de gezebilirsiniz. Kültür Merkezi binasının giriş katında yer alan müze Arkeoloji salonu ve Etnoğrafya salonu olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Arkeoloji Salonu: Neolitik Dönem, Eski Tunç Çağı, Frig, Urartu, Lidya, Grek eserleri, Roma ve Bizans dönemlerine ait mermer, cam, maden ve pişmiş topraktan yapılmış eserler bulunmaktadır. Kronolojik olarak sergilenen bu eserler arasında özellikle Roma dönemine ait olan mermer heykeller, pişmiş toprak ve cam mezar hediyeleri dikkat çekmektedir. Ayrıca arkeoloji salonunda; Grek, Roma, Bizans ve İslami kültürlere ait bronz, gümüş ve altın sikkelerin sergilendiği zengin bir sikke bölümü bulunmaktadır. Sikkeler arasında bulunan Osmanlı Dönemi Defineleri ve Grek Şehir Sikkeleri oldukça ilgi çekici eserlerdir. Etnoğrafya Salonu: 19 ve 20'nci yüzyılın ilk yarısına tarihlenen, yakın geçmişimize ait eserler sergilenmektedir. Bunlar arasında mahalli el sanatlarından olan Mudurnu oyaları, Kıbrısçık giysileri, ziraat aletleri, Bolu’da kına gecesi ve Merkeşler Köyü davul–zurna ekibinin canlandırıldığı bölümler, ziynet eşyaları, anahtar koleksiyonu, dini eserler, silah koleksiyonu ve çeşitli dokumalardan oluşan etnoğrafik eserler bulunmaktadır.

AKKAYA TRAVENTELERİ

Bolu ve Batı Karadeniz Bölgesi’ndeki tek örnek olan, doğal yapısını aynen koruyan ,Mudurnu yolu üzerinde Abant Palace Otelimize 27 km uzaklıkta bulunan Akkaya Travertenleri, “Bolu'nun Pamukkalesi” olarak ün yapmış olup, görülmeye değer bir güzelliğe sahiptir. Beyazlığıyla görenleri kendine hayran bırakan Akkaya Kaynağından çıkan sodalı su içilebilmektedir ve aynı zamanda şifalı olduğu da söylenmektedir. Akkaya Travertenleri yemyeşil doğa ile bütünleşen bir manzara sergilerken, özellikle gün doğuşu ve batışı esnasında mükemmel ışık oyunlarına da sahne olmaktadır. Özellikle yaz aylarında traverten havuzları serinlemek amacıyla çok ilgi görmektedir. Ayrıca dinlenmek ve piknik yapmak isteyenler için de ideal konumdadır.

BOOK NOW